TOPlist

PÁTRÁNÍ: Lupič brutálně napadl prodavačku ve zlatnictví, pistolí ji bil do bezvědomí

K brutálnímu loupežnému přepadení došlo ve středu 16. dubna po páté hodině odpolední ve zlatnictví na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Zhruba pět minut po páté vstoupil do zlatnictví poblíž pošty neznámý muž. Prodavačka byla v zadní části prodejny, odkud vycházela vstříc někomu, o němž si myslela, že bude zákazníkem. Místo zákazníka se ovšem u prodejního pultu střetla s mužem, který ji beze slova udeřil od hlavy. Následovaly další a další údery vedené na hlavu a horní polovinu těla. Útočník ji bil jak pistolí, kterou měl v jedné ruce, ale také druhou rukou sevřenou v pěst. Napadaná žena upadla na podlahu, kde pachatel pokračoval v bití. V jednom momentu muž s útokem přestal. Ženě se podařilo vstát a kopla útočníka mezi nohy. Utéct se jí ovšem nepodařilo.

Agresivní muž ji začal bít znovu, až žena upadla do bezvědomí. Zřejmě v tom momentu vešla do prodejny dcera napadené pětapadesátileté ženy. Nejdřív nikoho neviděla ani neslyšela. Až vstoupila do zadní části prodejny, uviděla na zemi ležet zkrvavenou matku a kousek od ní cizího muže. Rozběhla se ke dveřím a ven na náměstí, kde začala volat o pomoc. Chvíli po ní vyšel ze zlatnictví lupič, kterého vyrušila. Neznámý muž nasedl do auta, které měl zaparkované poblíž obchodu a odjel směrem ke Klubu kultury.

Na místo vyrazili přivolaní policisté, strážníci i záchranná služba. Napadená žena byla s mnohačetnými zraněními středně těžkého rázu převezena do nemocnice. Po zjištění prvotních informací vyhlásil operační důstojník pátrání po lupičově autě. Jednalo se o světlezelený Fiat Panda s černým předním i zadním nárazníkem a pravděpodobně zatmavenými skly. O slovenských registračních značkách SI 071 BC připevněných na autě policisté zjistili, že byly kradené. Popsané auto se nepodařilo policistům vypátrat ani na zemi, ani ve vzduchu, kde po něm pátrali z policejního vrtulníku. Na místo vyjeli i kriminalisté, kteří detailně ohledali místo napadení a začali zjišťovat sebemenší detail, který by je přivedl na stopu prozatím neznámého pachatele, kterému za spáchání trestného činu loupeže bude po dopadení hrozit až desetileté vězení.

Při ohledání vyšlo najevo, že lupič ze zlatnictví neodnesl ani šperky ani peníze. Pachatel je zhruba 175 cm vysoký štíhlé postavy a krátce střižených tmavých vlasů. Na sobě měl oblečenu černou bundu, černé kalhoty a na hlavě černou kšiltovku. Policisté vyzývají ty, kteří by měli informace o pohybu podezřelého pachatele nebo popsaného světle zeleného fiatu se slovenskými značkami, ať už v době před loupeží nebo po ní, ať tyto informace neprodleně sdělí na kterémkoliv policejním oddělení nebo na lince 158.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce