TOPlist

PÁTRÁNÍ: Kriminalisté pátrají po seznamkovém podvodníkovi

Hledany-muz Kriminalisté zabývající se automobilovou problematikou z třetího policejního obvodu pracovali v prvopočátku na případu podvodu při koupi vozidla Škoda Superb. Během složitého rozplétání informací pak ale navíc zjistili, že podezřelý devětatřicetiletý muž je zkušeným seznamkovým podvodníkem.

Kriminalisté poté loni 29. listopadu vyhlásili na základě předběžného souhlasu se zadržením (vydaného Obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 8) hledaného muže do celostátního pátrání a Okresní soud v Uherském Hradišti na něho dokonce vydal příkaz k zatčení. Muž je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu, krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Jeho trestní rejstřík není ovšem úplně čistý, například v roce 2009 ho dokonce Krajský soud v Hradci Králové odsoudil ke čtyřem letům trestu odnětí svobody za spáchání stejných skutků.

Detektivové zjistili, že hledaný navazoval jako Jiří Kadlec nebo Jiří Capizi kontakty s ženami prostřednictvím internetových seznamek a pod různými záminkami a sliby, nebo pomocí lží a manipulací je přiměl k uzavření různých úvěrů. Nejprve jim sliboval, že bude měsíční splátky řádně platit, to se pak ovšem nestalo a podvedené ženy už tohoto muže nikdy neviděly. Nakonec jim způsobil škodu téměř 1,4 milionu korun a některým i odcizil šperky nebo hotovost, čímž způsobil asi stopadesátitisícovou škodu. Samozřejmě s ohledem na probíhající vyšetřování jsou policisté takřka přesvědčeni, že tento muž má na svědomí daleko více případů podvedených žen a vyzývají je proto, aby tyto případy nahlásily na bezplatné tísňové lince 158.

Policisté vyhlásili loňského listopadu podezřelého muže do celostátního pátrání a doposud se jim ho nepodařilo nalézt. Kriminalisté disponují navíc informacemi, že hledaný se zdržoval ve společné domácnosti s Italkou v německém Lippstadtu, ovšem v lednu roku 2012 se od ní odstěhoval a od té doby o něm policisté nemají žádnou zprávu.

Podle podvedených žen se jedná o muže z Chomutovska, který má velmi slušné vystupování, velmi dobře navazuje kontakty s lidmi a působí opravdu důvěřivě. Je přátelský a velice společenský, ovšem podle bývalé manželky by měl být gamblerem, který propadl hraní na hracích automatech.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce