TOPlist

PÁTRÁNÍ: Kriminalisté hledají pachatele, který oloupil muže o kolo za 100 tisíc korun

Detektivové z pražské Palmovky pracují od 6. srpna na případu loupežného přepadení v ulici Zelenky Hajského, kde neznámý mladík oloupil cyklistu o jeho kolo. Šestačtyřicetiletý muž projížděl ulicí, v jednu chvíli však zastavil, aby si z batohu vytáhl mobil telefon, v ten okamžik ovšem zezadu přiskočil neznámý mladík, cyklistu srazil ranou do zad na zem, naskočil na kolo a odjel z místa pryč. Policistům se podařilo díky kamerovému systému částečně zmapovat jeho trasu úniku – z ulice Zelenky Hajského až na Prokopovo náměstí, kde však jeho stopa končí. Z této lokality pak mohl ujet pěti různými směry.

Přepadený muž kriminalistům při výslechu sdělil: “Muž mi odcizil speciálně upravené kolo značky Specialized Epic v hodnotě asi sto tisíc korun. V případě, že někdo poskytne policii informace, které by vedly k vypátrání mého kola, poskytnu mu jako poděkování odměnu 10 tisíc korun.“

K popisu hledaného:
Podle přepadeného cyklisty je mladík ve věku mezi 25 až 30 lety, vysoký asi 185 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké světlé vlasy, vyholené po bocích. Má výrazné lícní kosti, vystouplou bradu a protáhlý nos. Oblečený byl do červené sportovní bundy a modrých tříčtvrtečních džínů. Na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou, zřejmě značky Nike, a přes rameno měl bílo černou sportovní tašku.

V souvislosti s tímto případem žádají kriminalisté veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži, kterého podezřívají ze spáchání trestného činu loupeže. Za tento skutek mu pak v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetileté vězení. Jakékoliv informace k jeho totožnosti, pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce