TOPlist

PÁTRÁNÍ: Kradl tablet, ale natočila ho bezpečnostní kamera

Kriminalisté třetího policejního obvodu prověřují od neděle 31. července krádež tabletu v jednom z obchodů v obchodním centru v Letňanech.

Do obchodu s elektronikou přišel krátce po půl třetí muž, který se nejprve rozhlédl po prodejně. Po chvíli přistoupil k místu, kde byly vystavené tablety a v nestřeženém okamžiku se mu dosud nezjištěným způsobem podařilo překonat lankový zámek, kterým byl tablet zabezpečen. K místu se pak vrátil o pár minut později, tablet si přendal do své igelitové tašky a z obchodu odešel. Celou dobu ho však snímala bezpečnostní kamera.

Podle kriminalistů se jednalo o muže ve věku kolem 25 – 35 let, štíhlé postavy a kratšími vlasy. Oblečen byl do tmavého trika s nápisem a kostkovaných tří čtvrtečních kalhot.

Prodejně tímto skutkem způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun a v případě dopadení a odsouzení mu za trestný čin krádeže hrozí až dvouleté vězení.

Kriminalisté touto cestou žádají širokou veřejnost o poskytnutí informací, které by vedly k vypátrání totožnosti, pohybu nebo pobytu zloděje. Informace přijmou operátoři bezplatné tísňové linky 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce