TOPlist

PÁTRÁNÍ: Kamery zachytily vloupání do sklepů v Letňanech

V neděli 8. května zachytil jen dvě minuty po půlnoci kamerový systém bytového domu ve Fryčovické ulici v pražských Letňanech muže, který poškodil vstupní dveře, následně zámky a kování dveří sklepních prostor, sušárny, technické místnosti a skladu, a tím tak způsobil škodu šest tisíc korun. Všechny místnosti prošel a z jedné pak odcizil úhlovou brusku v hodnotě pět tisíc korun. Z domu pak odešel, ovšem krátce před druhou hodinou v noci pak stejným způsobem navštívil dům jen o pár bloků dál, ve Vratimovské ulici. Odtud ze sklepních prostor odcizil různé nářadí jako vrtačky, vrtací kladiva nebo dokonce 12 bezpečnostních kamer. V tomto případě už se škoda na odcizených věcech vyšplhala na více než 46 tisíc korun.

I tuto krádež zaznamenal kamerový systém v domě a policisté tak znají podobu muže, kterého podezřívají ze spáchání hned tří trestných činů, a to krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Za tyto skutky mu v případě dopadení a odsouzení hrozí s ohledem na způsobenou škodu 57 tisíc korun až pětiletý pobyt ve vězení.

Hledaný muž je ve věku mezi 40 až 55 lety, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Je holohlavý a nosí dioptrické brýle se stříbrnými obroučkami. Oblečený byl do tmavých kalhot, tmavé vesty a vínové mikiny s kapucí a bílým nápisem EXE. Při druhé krádeži si dokonce navíc oblékl i světlou sportovní bundu. Na nohou měl sportovní boty šedé barvy a na zádech batoh zelenočerné barvy. Odcizené věci si pak odnesl ve sportovní brašně s popruhem pes rameno červenočerné barvy.

Vzhledem k tomu, že je mezi krádežemi poměrně krátký časový interval, policisté nevylučují, že by podezřelý muž mohl na místa přijet vozidlem nebo se zdržuje v jejich blízkosti.

Jakékoli informace k hledanému muži, jeho totožnosti, pohybu nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce