TOPlist

Pátrá se po ženě podezřelé z neoprávněného výběru peněz z bankomatu

Policisté z místního pražského oddělení na Žižkově od poloviny prosince pátrají po zatím neznámé ženě, která je podezřelá z trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Žena, kterou zachytily kamery při výběru z bankomatu, oslovila poškozeného v pátek 18. prosince někde na lavičce v okolí Staroměstského náměstí. Přesné místo a čas neznáme, jelikož byl poškozený opilý a na této lavičce usnul. Po chvilce konverzace se ženou se dohodli, že zajdou na drink do baru. Cestou se však ještě zastavili u bankomatu, aby si poškozený muž vybral hotovost. To se mu pravděpodobně stalo osudným, protože si v tu chvíli nedával pozor a žena tak zřejmě viděla jeho PIN ke kartě. Pak už si muž pamatuje jen jak si dávali drink v baru a od té doby má „okno.“

Druhý den se probudil u sebe doma a zjistil, že mu chybí nejen hotovost, ale i platební karta. Kontrolou účtu pak také zjistil, že mu byly provedeny celkem tři neoprávněné výběry z bankomatu v součtu 19 tisíc korun.

Její popis je znám, podoba také

Popis podezřelé: Žena byla ve věku okolo 30 let, vysoká asi 150 cm, měla černé vlasy a snědou pleť. Oblečená byla do modré bundy s imitací kožešiny na kapuci a červených kalhot.

Jestliže ženu na fotografiích poznáváte, kontaktujte linku 158.

por. Bc. Jan Daněk

Foto PČR

Inzerce