TOPlist

PÁTÁRNÍ: Pražská policie pátrá po dívce, která utekla z diagnostického ústavu

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají od 1. září po dívce (Anna Škopová), která v neděli 31. srpna utekla z dětského diagnostického ústavu během společné vycházky u OBI v Roztylech, a to spolu s další klientkou, která se již do ústavu vrátila. Mladistvá se dle svědků pohybuje ve společnosti výrazně staršího 43 letého muže Petra Dittricha, nar. 10. 2. 1971, který má na pohřešovanou údajně velmi špatný vliv a skrývají se spolu před policií.

Výše zmiňovaný muž je v evidencích veden jako kriminálně závadová osoba a v nedávné době se vrátil z výkonu trestu odnětí svobody. Je velmi pravděpodobné, že společně páchají trestnou činnost, jelikož jsou oba bez finančních prostředků. Zřejmě se pohybují v Praze, ale zmiňovaný muž má vazby k oblasti v okrese Trutnov, konkrétně k obci Čermná. Není však vyloučen jejich pohyb kdekoliv po republice. Pohřešovaná je v diagnostickém ústavu na základě rozhodnutí soudu z důvodu výchovných problémů.

V minulosti už jedenkrát utekla, a to z péče jednoho z prarodičů. Kriminalisté touto cestou žádají všímavé spoluobčany o poskytnutí informací, které by vedly k vypátrání pobytu nebo pohybu mladistvé. Informace přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce