TOPlist

Pašerák léků se pokoušel od hranic ujet příslušníkům Celní správy

13. ledna při provádění kontrolní činnosti hlídkou mobilního dohledu Celního úřadu pro Liberecký kraj u obce Hrádek nad Nisou bylo vytipováno ke kontrole osobní vozidlo VW GOLF české imatrikulace, které přijíždělo od hraničního přechodu s Polskem.

Hlídka se snažila vozidlo zastavit, ale řidič vozidla nereagoval a vysokou rychlosti, cca 150 km/h, ujížděl směrem na Liberec.

Když auto odbočilo na parkoviště u supermarketu Albert v Hrádku nad Nisou, bylo zablokováno služebním vozidlem. Při kontrole vozidla celníci zjistili, že muž a žena, kteří byli v autě, převážejí 2 590 ks tablet léků CIRRUS. Léky v blistrech našli na zadním sedadle vozidla v batohu. K výše uvedeným lékům se zpočátku nepřihlásil ani řidič ani spolujezdkyně a shodně oba vyprávěli smyšlený příběh, že ten, koho léky jsou, utekl. To jim celníci neuvěřili. Po chvilce tak přiznali, že léky jsou jejich. Oběma nyní hrozí až desetiletý trest vězení.

O několik dní dříve, 9. ledna, zkontrolovala hlídka celního úřadu u obce Bílý Kostel vytipované osobní vozidlo Opel Astra české imatrikulace, ve kterém našla u 30leté ženy 364 ks tablet léků CIRRUS, a také menší množství pervitinu a marihuany. Léky měla ukryté pod oblečením v igelitové tašce, pervitin a marihuanu celníci našli v její kabelce, v zavazadlovém prostoru auta. U této ženy celníci dále zjistili, že se nejedná o první případ, kdy byla zadržena při pokusu nelegálně převézt vetší množství léků obsahující pseudoefedrin. V průběhu kontroly navíc hlídka zjistila, že řidič vozidla, 50letý muž, nevlastní řidičské oprávnění.

Ze zajištěních 2954 tablet se mohlo nelegálně vyrobit na 200 gramů pervitinu.

Inzerce