TOPlist

Pardubicko: na sociální síti se vydával za přítele

Opět padlo další obvinění z podvodu, který byl spáchán na úkor přehnané důvěry a falešných dokumentů.

Vše mělo začít takto:
Na sociální síti údajně jeden muž požádal o přátelství dalšího s tím, že by s ním rád navázal více než přátelský vztah. Komunikovali spolu výhradně přes sociální sítě, nikdy se neviděli, ale přesto si nejspíš rozuměli natolik, že začali uvažovat o společném obchodu. S nápadem dle oznámení ale přišel nyní už obviněný muž, který poškozeného oslovil, zda mu nechce spolufinancovat jeho záměr, díky kterému trojnásobně zúročí investované peníze.

Přesvědčil ho dlužní úpis

Poškozenému se částka 55tisíc korun zdála vysoká, ale přesvědčil ho tzv. dlužní úpis, který mu jeho „virtuální partner“ vystavil. Poté zaslal peníze na účet, ale tím přátelství skončilo. Ačkoliv mu měl být přislíben návrat třínásobné částky, nic se nedělo. Přišel o „partnera“ i o peníze, proto se obrátil na policii.

Nesvěřujte jen tak peníze

Zajímavá je i ta skutečnost, že ho nepodvedl např. Karel Omáčka, ale Jan Novák. Obviněnému je mimo jiné kladeno za vinu, že vystupoval pod cizím, neboli smyšleným jménem i to, že získané peníze neměl nikdy v úmyslu vrátit.

Opět je tu další výzva k veřejnosti: Nikdy nesvěřujte peníze někomu, koho neznáte. Triky podvodníků jsou přesvědčivé, o to přesvědčivější tehdy, když slibují věci, které vám jiný „nedává“.

por. Bc. Eva Maturová

Inzerce