TOPlist

Pár dnů stačilo kriminalistům k objasnění případu z Mladoboleslavska


Dne 24. dubna v odpoledních hodinách objevil náhodný kolemjdoucí v blízkosti silnice vedoucí mezi obcemi Vinec a Bukovno v okrese Mladá Boleslav jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného muže. Věc si od počátku převzali středočeští kriminalisté. V rámci provedeného prověřování se podařilo oba muže ztotožnit, mrtvého jako českého státního příslušníka ve věku 48 let, těžce zraněného jako slovenského státního příslušníka ve věku 64 let. Provedená soudní pitva u mrtvého muže prokázala, že zemřel mimo jiné na následky bodnořezných a dalších poranění.

Hrozí mu 15, 20 let nebo i doživotí

Obdobná vážná poranění utrpěl i druhý poškozený. Vzhledem k tomu, že od poškozených nemohly být získány žádné informace k případu, bylo prováděno intenzivní prověřování s cílem zmapovat pohyb poškozených ve dnech předcházejících jejich nalezení. Takto byl natipován a ustanoven podezřelý. Tento byl následně v časných ranních hodinách dne 26. dubna 2016 středočeskými kriminalisty zadržen a téhož dne vůči němu bylo zahájeno trestní stíhání pro pokus zločinu vraždy na dvou osobách a v úmyslu získat majetkový prospěch, dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Následně dne 28. dubna 2016 byl tento obviněný vzat do vazby. Bylo zjištěno, že k útoku na oba poškozené nedošlo současně, ale postupně během inkriminovaného večera.

Opustil území České republiky

Středočeští kriminalisté od počátku pracovali rovněž s verzí, že nyní již obviněný muž se jednání nedopustil sám, a prováděli intenzivní prověřování i k pohybu dalšího podezřelého muže ve věku 34 let, státního příslušníka České republiky, který však bezprostředně po činu opustil území České republiky. Tento muž byl na základě vydaného Evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve spolupráci národních jednotek cíleného pátrání České republiky a Slovenské republiky na území Slovenské republiky dne 29. dubna v ranních hodinách. Vzhledem k tomu, že kriminalistům bylo místo pobytu podezřelého známo, avšak bylo třeba nejprve vydat Evropský zatýkací rozkaz, nebyly k tomuto podezřelému poskytovány mediím žádné informace s cílem nevyzradit jejich prostřednictvím podezřelému plánovaný postup vůči jeho osobě a nezmařit tak jeho zajištění pro účely trestního řízení.

por. Mgr. Pavel Truxa

Inzerce