TOPlist

Padesátiletý muž kšeftoval na Olomoucku s pervitinem

Tento týden, v úterý 8. 12. 2015, zadrželi policisté „TOXI“ týmu SKPV ÚO Olomouc po předchozím souhlasu státního zástupce padesátiletého muže, který distribuoval pervitin v Olomouci. Této aktivitě se věnoval od přesně nezjištěné doby.

Pervitin prodával, daroval nebo dal za úplatu nejčastěji v garáži na Nových Sadech v Olomouci. Odběratelé byli převážně mladí lidé z Olomouce. Po jeho zadržení policisté provedli domovní prohlídku na adrese trvalého bydliště, ale také v garáži. Při této domovní prohlídce policisté zajistili igelitový sáček obsahující bílou krystalickou látku, černou plastovou tubu do poloviny zaplněnou bílou krystalickou látkou, papírové psaníčko obsahující krystalickou látku, digitální váhy, bílé papírky tzv. psaníčka a tabletky extaze.

Dále vydal čtyři nepřenositelné platební karty vydané na cizí jména. Ke svému jednání se přiznal. Ve středu 9. prosince byl proto muž obviněn ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku.

Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

por. Mgr. Bc. Marie Štrbáková

Inzerce