TOPlist

Pachatele zadrželi kriminalisté přímo při výrobě pervitinu

Kriminalistům se podařilo zadržet muže, který v rodinném domě na Chotěbořsku vyráběl pervitin. Na zásahu, který proběhl v tomto týdnu, se podílela zásahová jednotka z Brna. Muž je již obviněn ze spáchání trestného činu a hrozí mu až pětileté vězení.

Havlíčkobrodští kriminalisté získali vlastní operativní činností poznatky k tomu, že by v domě v obci na Chotěbořsku mělo docházet k výrobě pervitinu. Kriminalisté získané poznatky prověřovali a na základě vyhodnocení informací v tomto týdnu proběhla realizace případu. V noci z pondělí na úterý policisté zásahové jednotky v domku zadrželi šestadvacetiletého muže přímo při výrobě drogy. Při následné domovní prohlídce kriminalisté zajistili kompletní varnu pervitinu včetně chemikálií a laboratorního skla.

Zadrženého muže umístili do policejní cely a v úterý policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Šestadvacetiletý muž z Libereckého kraje je obviněn z toho, že nejméně od začátku května letošního roku do svého zadržení pomocí opatřených chemikálií vyráběl v pronajatém rodinném domě na Chotěbořsku pervitin. „Do místa dojížděl nepravidelně ze svého bydliště. Drogu vyráběl především pro vlastní potřebu, nejméně v sedmi případech ji ale daroval další osobě“, řekl vedoucí havlíčkobrodských kriminalistů npor. Bc. František Šteidl.

„Vyšetřování případu dále probíhá, obviněný je stíhán na svobodě“, dodal npor. Šteidl. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Inzerce