TOPlist

Pachatele vloupání do vozidla zadrželi na místě policisté z OHS Plzeň

V zaparkovaném autě si vyhlédl na palubní desce odložený nůž. Ten se mu natolik zalíbil, že rozbil čelní okno a chtěl jej ukrást. Během činu byl však zadržen.

Policisté Oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Plzeň dnes nad ránem v půl třetí zasahovali v ulici Jablonského v Plzni na Slovanech proti 27letému muži. Toho náhodný svědek spatřil v okamžiku, kdy mladík kamenem rozbil čelní sklo zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Fiat Punto a chtěl odcizit na palubní desce odložený nůž, který se mu podle jeho pozdější výpovědi zalíbil natolik, že se rozhodl si jej touto cestou okamžitě opatřit.

S ohledem na výši škody, která přesáhla 5 tisíc korun, bude jeho skutek kvalifikován nejen jako krádež, ale i jako poškození cizí věci, za které může být odsouzen až k dvouletému trestu odnětí svobody. Během neodkladných úkonů, které byly bezprostředně po zadržení pachatele provedeny, byly u muže nalezeny i další předměty, které pochází z trestné činnosti. V tomto okamžiku kolegové zjišťují, zda muž nemá na svědomí i další protiprávní jednání majetkového charakteru.

[tiskovka]por. Ing. Hana Šteflová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce