TOPlist

Pachatelé na Teplicku dopadeni i s lupem

Ukradli dvě kola, ještě v noci byli zadrženi.

Duchcovští policisté sdělili podezření z přečinu krádeže dvěma mužům ve věku 26 a 21 let a 27leté přítelkyni staršího z nich. Podezřelí spolupachatelé měli v noci ze soboty na neděli po násilném překonání vstupních dveří odcizit z chodby nájemního domu jedno horské a jedno freestylové kolo. Na základě oznámení o krádeži začali policisté po odcizených kolech ihned pátrat a ještě v noci zadrželi staršího muže s jeho přítelkyní i s horským kolem.

Ukradené kolo

V době kontroly jel podezřelý na bicyklu, o kterém tvrdil, že je jeho. Policisté mu ale nevěřili, kolo podrobně prohlédli a zdokumentovali a ráno pak ve spolupráci s kolegy z Dubí zjistili, že i toto kolo mělo být před několika dny odcizeno při vloupání do přístavku zahradní chatky v katastru Košťan. Bicykl také zajistili a skutečně se potvrdilo, že pochází z krádeže, což potvrdila i poškozená. Hned další den pak zajistili u mladšího podezřelého i druhé kolo pocházející z vloupání v Duchcově, které schovával v garáži, kde přespává.

Za mřížemi až tři roky

Zatímco mladšímu podezřelému a ženě hrozí za spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství maximálně dvouleté vězení, starší muž, který je podezřelý nejen z vloupání v Duchcově, ale i v Košťanech, může strávit za mřížemi až tři roky. V uplynulých třech letech byl totiž pravomocně odsouzen za trestný čin majetkového charakteru, což zvyšuje trestní sazbu, soudce zřejmě při rozhodování o výši trestu přihlédne i ke skutečnosti, že byl za krádeže odsouzen už šestkrát.

por. Bc. Daniel Vítek

Ilustrační foto

Inzerce