TOPlist

Pachatele loupežného přepadení dopadeni krátce po činu

V sobotu, krátce před desátou hodinou večerní, měl do prostor benzinové čerpací stanice na Českokrumlovsku vstoupit maskovaný muž, jehož cílem bylo odnést si co největší lup v podobě tržby. Na obsluhu benzinky namířil krátkou zbraň, a pod pohrůžkou jejího použití si vymohl několik tisíc korun. Ihned po činu se pěšky vydal směrem za benzinku. V okamžiku, kdy lupič z benziny odcházel, však k místu přepadení přijel všímavý občan, který ihned zpozoroval posunky přepadené ženy, a jal se mladíka pronásledovat.

Muž si všiml, že lupič nasedá do vozidla značky Volkswagen a míří směrem do centra Vyššího Brodu. Informaci o přepadení a pachatelích na pohybu ihned přijali policisté z obvodních oddělení Vyšší Brod, Kaplice, Lipno nad Vltavou a společně s kriminalisty a psovodem se vydali na místo činu a pátrat po vozidle, které pronásleduje svědek, ke kterému se připojil další občan, kterého o přepadení informovala přepadená žena. Vozidlo vysledovali až do centra Vyššího Brodu, kde jeden z mužů vystoupil z auta a dal se na útěk.

Řidiče v autě zadrželi vyšebrodští policisté krátce po přepadení, dalšího muže pak kapličtí policisté zhruba o dvacet minut později. U mužů zajistili jak tzv. „startovací zbraň“, tak odcizené peníze. Mladíci ve věku 20 let jsou nyní umístěni v policejní cele a v následujících hodinách jim českokrumlovští policisté sdělí obvinění ze spáchání trestného činu loupeže, které se dopustili formou spolupachatelství.

Všichni policisté odvedli výbornou práci a velké poděkování patří zejména všímavým občanům, kteří neváhali a svými informacemi policistům s dopadením dvou mladíků velmi pomohli.

[tiskovka]por. Bc. Lenka Holická
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce