TOPlist

Pachatel přepadl sázkovou kancelář kousek od místa, kde probíhalo policejní opatření

Je všeobecně známo, že v souvislosti se středečním přátelským fotbalovým utkáním probíhalo v Edenu ze strany pražské policie rozsáhlé bezpečnostní opatření, na kterém se podílely desítky policistů z různých složek. Tento fakt ale ignoroval muž, který se chvíli před devatenáctou hodinou rozhodl loupit.

Ke svému „ďábelskému“ plánu si vybral sázkovou kancelář na Kubánském náměstí. Do té vešel s pistolí v ruce a požadoval vydání veškeré hotovosti. Na to konto obdržel několik desítek tisíc korun, se kterými se dal posléze na útěk. Personál sázkové kanceláře ale zachoval chladnou hlavu a vše okamžitě oznámil prostřednictvím linky tísňového volání 158 policistům.

Operátoři okamžitě o této situaci informovali jak řídící štáb bezpečnostního opatření, tak všechny hlídky v terénu, především pak ty, které se nacházely v okolí fotbalového stadionu. Proto není divu, že pachatele zadrželi policisté pohotovostní motorizované jednotky už sedm minut po loupeži v ulici V předpolí.

Dvaapadesátiletý lupič následně skončil na policejní služebně pro podezření z trestného činu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest. Takto dlouhý trest mu hrozí i přes to, že se loupeže dopustil pod pohrůžkou pouze plastové napodobeniny zbraně.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce