TOPlist

Pachatel na Florenci ubodal jiného muže, kolemjdoucí si incident natáčeli na mobilní telefony

Přibližně ve čtvrt na dvě odpoledne přijali policisté oznámení o incidentu, který se odehrál mezi dvěma muži na autobusové zastávce poblíž ulice Za Poříčskou bránou.

Jeden z aktérů utrpěl při incidentu zranění, kterým přímo na místě události podlehl. Druhý pak, ještě před příjezdem policistů z místa utekl.

Po tomto muži policisté okamžitě zahájili pátrání jak s využitím pozemních policejních hlídek, tak například i vrtulníku a policejních psovodů. Toto pátrání bylo prozatím neúspěšné.

Na základě konkrétních zjištění prošetřují celou událost kriminalisté 1. oddělení pro podezření z trestného činu vraždy.

Poškozeným, tedy mužem, který na místě události podlehl zraněním, je čtyřiatřicetiletý Lotyš.

Hledaný je s největší pravděpodobností občan ze zemí bývalého Sovětského svazu, který je přibližně 185 cm vysoké, sportovní postavy. Po incidentu měl pravděpodobně zakrvácený obličej a krví potřísněné tričko.

Kriminalisté prošetřováním zjistili, že v době potyčky měla stát opodál incidentu skupinka lidí, kteří si šarvátku nahrávali na mobilní telefony, nebo tablety.

Pokud tyto osoby skutečně disponují záběry incidentu, prosíme je, aby nám je pro jednoznačné objasnění celé události poskytly, za což předem děkujeme.

Videozáznamy mohou občané kriminalistům předat prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, nebo přímo v budově Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, na adrese Kongresová 2, Praha 4.

Děkujeme za pomoc a spolupráci.

Doplnění 19. 7. 2015
Důkladným prošetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže podezřelého z trestného činu vraždy. Proto nyní pátrají po devětadvacetiletém ALIAXANDER ASTAPKUK (čteno ASTAPČUK), občan Běloruska.

Kriminalisté tuto osobu vnímají jako NEBEZPEČNOU, a proto varují, aby se hledaného nepokoušel nikdo zadržet sám, ale o jeho možném výskytu, či pobytu informoval policisty prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Doplnění 20.7.2015
V rámci prošetřování tohoto případu kriminalisté zjistili, že se hledaný devětadvacetiletý muž s největší pravděpodobností ještě stále zdržuje na území hlavního města Prahy, a to v méně frekventovaných lokalitách.

Nicméně i tak nemohou kriminalisté vyloučit, že hledaný Aliaksander Astapkuk neopustil území České republiky.

Z toho důvodu kriminalisté i nadále pátrají všemi možnými směry.

Inzerce