TOPlist

Pachatel, který v lednu v Přerově útočil nožem, byl obviněn a skončil ve vazbě

Případ napadení 45letého muže, kterého jeho sok napadl nožem po předchozí hádce u restaurace Solovna v Přerově se zde na stránkách již objevil. Tehdy bylo známo to, že neznámý pachatel po výměně názorů vytáhl z kapsy nůž, kterým útočil proti poškozenému a zasáhl ho do tváře.

Napadený muž se dal na útěk přes ulici nábřeží Rudolfa Lukaštíka, kde upadl a útočník ho na zemi dvakrát zasáhl nožem do zad. Poškozený se zvedl a utíkal dál na ulici Velká Dlážka, kdy si při běhu sundal bundu, kterou si omotal kolem předloktí, aby se mohl bránit případným dalším útokům pachatele, který ho pronásledoval. Při útěku opět poškozený upadl na zem, kde na něj neznámý muž znova zaútočil nožem a způsobil mu další zranění. Bundu, která se napadenému odmotala z ruky, útočník prohledal a ukradl z ní krabičku s 10 cigaretami a pak z místa utekl. Poškozenému tím způsobil řezné rány, které ho omezí na běžném životě po dobu 4 týdnů.

Dne 2. února byl kriminalisty zadržen podezřelý 24letý muž, který se uvedeného skutku dopustil a bylo mu sděleno obvinění z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a trestného činu krádež, za které mu hrozí trest odnětí svobody od 3 do 10 let. Mladý pachatel má za sebou trestní minulost a v loňském roce byl za výtržnictví odsouzen k podmíněnému trestu. Ze strany policie byl proto dán na státní zastupitelství podnět ke vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován, a útočník byl převezen do vazební věznice v Olomouci.

por. Mgr. Miluše Zajícová

Inzerce