TOPlist

Ostravští hasiči zachránili během dvou dní čtyři psy a srnku

Pět živých tvorů – 4 psy a jednu srnku – zachraňovali během dvou dní profesionální hasiči (HZS MSK) z Ostravy-Přívozu. Poprvé šlo v pondělí 1.12.2014 odpoledne o fenu a tři štěňátka uvízlá pod prodejním stánkem v Ostravě-Třebovicích, v úterý 2.12.2014 před polednem o srnku ve stoce v Ostravě-Hrabové. Zvířátka vždy skončila v převozné péči Městské policie Ostrava.

Stísněný prostor pod prodejním stánkem v Třebovicích v Kozinově ulici si toulavá fena se třemi mrňavými potomky zřejmě vybrala za společný útulek hlavně za mrazivých nocí, ale nakonec zde skončila v zajetí. Hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě-Přívoze, kteří se vedle jiného specializují na záchranu živých tvorů, museli téměř dvě hodiny používat pracovní nástroje (rýč, lopatu, sekeru) a své ruce, aby odkopali a odhrabali zeminu pod částí stánku. A pejsky nakonec úspěšně vysvobodili. Předali je Městské policii Ostrava, v jejichž vozidle roztomilá zvířátka putovala do nedalekého útulku.

V úterý před polednem byla hasičům nahlášena srnka na „frekventovaném“ místě ve stoce v Ostravě-Hrabové. Záchrana trvala přívozským hasičům (z HZS MSK) necelou čtvrthodinu. Silně podchlazenou srnku vytáhli opatrně pomocí lana se smyčkou okolo krku. Předali ji Městské policii Ostrava.

Inzerce