TOPlist

Osobní vůz skončil na Příbramsku v rybníce, s jeho vylovením museli pomoci potápěči z Prahy

Poblíž obce Svaté Pole na Příbramsku došlo v pondělí odpoledne k havárii osobního vozidla Peugeot 607, jehož řidič se polekal letícího ptáka a strhl řízení. Vůz následně vyjel ze silnice do rybníka, ve kterém se pomalu ale jistě začal potápět.

Řidiči se podařilo dostat ven a doplavat ke břehu. Na místo ihned vyrazily hlídky DI PČR Příbram, a to jak hlídka dohledu v Passatu, tak hlídka řešící dopravní nehody. Dále k místu vyrazily jednotky HZS SČK ze stanic Dobříš a Příbram a povolána byla také jednotka HZS Praha ze stanice Modřany, konkrétně tedy potápěči z této stanice. Místní dobrovolní hasiči ze Svatého Pole silnici obousměrně uzavřeli.

Přivolaní hasiči vyrazili na člunu na hladinu rybníka, odkud vylovili plovoucí rezervu. Ta vyplavala z kufru potopeného vozu.

Na místo se následně dostavili potápěči HZS Praha, kteří vůz zajistili pomocí lan a pomocí nafukovacích vaků ho pak „odlepili“ ode dna směrem vzhůru k hladině.

Za pomocí motorového člunu bylo auto pomalu dotaženo k nejbližšímu možnému a přístupnému břehu. Tam již čekal vyprošťovací automobil příbramských hasičů, který pak vůz pomocí ocelového lana vytáhl zpět na pevninu.

Škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Policisté následnou kontrolou zjistili, že vůz neměl platnou technickou.

Inzerce