TOPlist

Osobní vůz pravděpodobně ve velké rychlosti narazil do stromu, řidiče vyprošťovali 40 minut

Ve čtvrtek ve 22.31 přijal dispečink linky 155 výzvu k výjezdu k dopravní nehodě mezi obcemi Liblice a Vavřinec na Mělnicku, při které řidič osobního auta narazil čelně do stromu a těžce zraněn zůstal ve vozidle zaklíněn.

Na místo byla vyslána mělnická posádka rychlé zdravotnické pomoci, lékař ve vozidle rendez-vous a vrtulník pražské letecké záchranné služby. Povolány byly jednotky HZS Středočeského kraje ze stanice Mělník a JSDH Všetaty. Na místo zamířily taktéž hlídky OO a DI PČR.

Vyproštění muže z vraku auta trvalo zhruba 40 minut. Ten utrpěl poranění obou horních a jedné dolní končetiny a lékař vyslovil podezření na vnitřní poranění v krajině břišní. Poté se posádky postaraly o kompletní prvotní ošetření, muž byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené plicní ventilaci. Záchranáři podali zraněnému nezbytné léky a připravili ho k leteckému transportu do motolské nemocnice v Praze.

Za asistence hasičů pak záchranáři muže transportovali k vrtulníku LZS. Hasiči zajistili místo dopravní nehody a poté místo předali policistům. Při nehodě vylétl z auta motor, který skončil na poli.

Příčiny a okolnosti nehody jsou v šetření.

Inzerce