TOPlist

Osobní vůz narazil na R7 střechou do betonové konstrukce mostu

Na 4. kilometru rychlostní silnice R7 ve směru na Chomutov došlo v pátek ráno k vážné havárii osobního vozu.

Automobil ze zatím neznámých příčin vyjel mimo silnici, kde se několikrát převrátil přes střechu a nakonec střechou narazil do betonové konstrukce železničního mostu. Uvnitř vozu zůstal zaklíněný řidič.

Na místo okamžitě vyrazily posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, hlídky PČR z Prahy i ze Středočeského kraje, jednotky HZS SČK ze stanic Kladno a Roztoky a také jednotka HZS Praha ze stanice Petřiny. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01. Okolo náhodou projížděla hlídka pražských psovodů, která začala rovněž ihned pomáhat.

Silnice R7 byla obousměrně uzavřena, a to kvůli přistání vrtulníku LZS. Vyproštění zaklíněného řidiče bylo složité, ale hasiči si s ním i přesto poradili. Po vyproštění byl muž s mnohačetnými poraněními předán do péče ZZS. Pacient byl připojen na umělou plicní ventilaci a následně byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Po odletu vrtulníku byl zprůjezdněn směr na Prahu. Po několika desítkách minut pak policie zprůjezdnila jeden jízdní pruh také ve směru na Chomutov.

Přesné okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Řidič bohužel později zemřel v nemocnici.

Inzerce