TOPlist

Osmadvacetkrát volal na tísňovou linku a oznamoval bombu, policisté ho rychle dopadli

Policisté obvodního oddělení Mělník ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy šestatřicetiletému muži .

V době konání Mělnického Vinobraní v sobotu dne 19. září 2015 opakovaně zneužil tísňové linky. Volal postupně čtrnáctkrát na linku 158, dvanáctkrát na linku 112 a dvakrát na linku 156. Po telefonu se jevil značně opilý, ve všech případech byl velmi vulgární, dožadoval se vyslání armády apod. Nakonec zavolal, že dostal sms zprávu, že u jedné z atrakcí je bomba. Policisté okamžitě po muži začali pátrat. Využili při tom všechny dostupné operativně pátrací prostředky. I přes velké množství návštěvníků Vinobraní 2015, kterých se v té době na náměstí a jejím okolí pohybovalo téměř 6 000, se během necelé hodiny podařilo muže dopadnout. Byl zadržen přímo pří dalším telefonátu s operačním důstojníkem policejního operačního střediska.

Muž byl podroben dechové zkoušce. Nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu. Hlídka ho převezla na obvodní oddělení, kde musel do rána vystřízlivět. Ráno se ke svému počínání přiznal, styděl se a všeho litoval.

Po provedení všech nezbytných úkonů a sdělení podezření byl v dopoledních hodinách propuštěn a je dále stíhán na svobodě. Za přečin šíření poplašné zprávy mu hrozí trest odnětí svobody ve výši šest měsíců až tři léta.

Inzerce