TOPlist

Oslava narozenin skončila zákrokem městské policie. Dva oslavující nakonec strážníci museli zadržet

Telefonické oznámení na linku 156 informovalo hlídky městské policie o rušení nočního klidu v ulici Dřínovská, kam tedy také strážníci vyjeli, aby se přesvědčili o skutečném stavu věci. Na místě u daného bytu byly opravdu slyšet hlasité výkřiky a rány. Hlídka se tedy spojila s nájemnicí, která uvedla, že příčinou hlasitějších zvuků je oslava narozenin. Byla tedy poučena o přestupku, za který jí strážníci uložili pokutu.

Následující noc byla hlídka přivolána ale opět k tomu samému bytu, jelikož docházelo k rušení nočního klidu, a to i přes to, že před krátkou chvíli s osobami v bytě jednala i státní police. Osoby uvnitř stále pokračovaly v narozeninové oslavě a byly tedy i dnes upozorněny, že se dopouštějí přestupku. Část hostů byla vůči hlídce agresivní a nechtěla spolupracovat, ovšem nájemnice přislíbila, že oslavu ukončí a na vše dohlédne. Tentokrát se strážníci chtěli ovšem přesvědčit, že dojde k naplnění slibu, a tak na místě několik minut počkali.

V bytě se ovšem pokračovalo vesele dál v těch činnostech, jako před příjezdem městské policie. Poslední upozornění k nájemnici bytu bylo tedy okamžité a vypadalo to, že hosté se konečně vydají do svých obydlí. Zhruba po hodině ale oznámení vyslalo strážníky na to samé místo a tentokrát už padla zákonná výzva, ovšem osoby, na něž byla mířená, nereagovaly, byly stále agresivnější a verbálně hlídku napadaly. Po náznaku možného fyzického útoku proti úředním osobám byli tedy agresoři svedeni k zemi za použití donucovacích prostředků a oběma byla přiložena pouta. Po převozu na PČR jim byla sdělena podezření z přestupků a byla provedena dechová zkouška s výsledky u prvního muže – 1,09 promile a u druhého 2,68 promile. 

Inzerce