TOPlist

Opilý traktorista vjel na železniční přejezd, strojvedoucí zabránil střetu použitím rychlobrzdy

S traktorem a připojenou vlečkou najel 56letý opilý muž na nechráněný železniční přejezd v Kopřivnici. Za použití rychlobrzdy strojvedoucí vlaku zabránil střetu.

K události která naštěstí dopadla dobře došlo v pondělí 9.3.2015 krátce před půl desátou dopoledne. Opilý řidič traktoru nerespektoval dopravní železniční signalizaci červeně svítících semaforů a se svým traktorem s připojenou vlečkou najel na kolejiště. Počínal si tak neopatrně, že přehlédl přijíždějící vlak. Ten naštěstí storojvedoucí ubrzdil za použití rychlobrzdy a zabránil tak střetu.

Ve vlaku jedoucím ve směru Veřovice-Studénka na přejezdu v Kopřivnici bylo v danou chvíli zhruba 25 cestujících. Ke střetu traktoru s vlakem ani ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Opilý traktorista byl následně policisty zadržen. Po pozitivní dechové zkoušce vykazující hodnoty převyšující 1 a půl promile mu zadrželi na místě řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Nezodpovědný traktorista je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky

Inzerce