TOPlist

Opilý šofér řídil autobus, nošovická hlídka mu dala nadýchat

Dne  14.4. 2016 okolo 13:20hodin, v obci Raškovice, na sebe upozornil podivným chováním a „rozevlátou“ jízdou šestatřicetiletý řidič linkového autobusu na trase z Raškovic do Frýdku-Místku. Při zastavení autobusu policejní hlídkou obvodního oddělení Nošovice, bylo nejen z alkoholového odéru, ale i z chování řidiče zřejmé, že před jízdou požil nemalé množství alkoholu. Orientační dechová zkouška, které se nezodpovědný řidič dobrovolně podrobil, vykázala hodnotu 2,6 promile alkoholu v dechu.

Putoval na protialkoholní

V této době cestovali autobusem dva lidé. Bylo tedy jasné, že je ve stavu vylučujícím způsobilost vykonávat zaměstnání, čili řídit hromadný dopravní prostředek, a navíc by mohl ohrozit život a zdraví lidí, či způsobit začnou škodu na majetku.  Opilého řidiče policisté zadrželi a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici Ve Frýdku-Místku.

Nekázeň stoupá

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení a muži hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest v odnětí svobody až na tři roky. I z tohoto případu je zřejmé, že nekázeň účastníků silničního provozu stále trvá, což má také vliv na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti. Řidiči se proto nejen v těchto dnech, ale i v nadcházejícím období, setkají na svých cestách s policejními hlídkami stále častěji.

por. Mgr. Vlastimil Starzyk

Ilustrační foto

Inzerce