TOPlist

Opilý řidič zastavil své auto na dálnici, poté začal couvat do odstavného pruhu

V sobotu ve večerních hodinách vyjížděli policisté z dálničního oddělení k řidiči, který z důvodu technické poruchy zastavil své vozidlo v odstavném pruhu mezi tunely na dálnici D8 ve směru na Německo. U řidiče se nakonec ukázalo, že je opilý.

Řidič při výjezdu z tunelu zastavil své vozidlo v pravém jízdním pruhu. Po nějaké době začal couvat a chtěl se dostat do odstavného pruhu. To se mu ale nedařilo a začal vjíždět do levého pruhu, kde projížděla auta. Nakonec se řidiči povedlo dostat do odstavného pruhu a tam také zastavil. Na místo dorazila policie a zaměstnanci správy údržby silnic a dálnic, kteří místo označili světelným signalizačním zařízením a kužely. Při prvotní komunikaci s devětačtyřicetiletým řidičem bylo zřejmé, že řidič před jízdou požil alkohol. Policisté tak provedli dechovou zkoušku, která požitý alkohol potvrdila. Muž měl 2,97 promile.

Řidič byl zadržen a eskortován do policejní cely. V současné době byl již ve zkráceném přípravném řízení odsouzený pro trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky k podmíněnému trestu.

Inzerce