TOPlist

Muž pod vlivem marihuany a alkoholu naboural tři osobní auta a srazil dvě cyklistky, jedna zemřela

V sobotu 14. února v podvečer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v ulici Maxe Švabinského ve Staré Boleslavi.

Jen několik minut po oznámení přijela na místo první hlídka policistů z obvodního oddělení Brandýs nad Labem. Na místo dorazily ihned také ostatní složky integrovaného záchranného systému (HZS SČK Stará Boleslav, JSDH Brandýs nad Labem, Městská policie Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, několik posádek ZZS Středočeského kraje).

U obou řidičů policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. U řidiče vozidla Fábie byla tato zkouška negativní. Zkouška u čtyřiadvacetiletého řidiče BMW pozitivní a hodnota byla vyšší než jedno promile alkoholu v dechu. Následně byl u řidiče proveden test na přítomnost omamných a psychotropních látek. I tato zkouška naměřila pozitivní hodnoty.

Přesnou příčinu této tragické dopravní nehody a míru zavinění nyní vyšetřují dopravní policisté. Svou roli sehrál s největší pravděpodobností alkohol, drogy a je důvodné podezření, že řidič jel vyšší rychlostí, než je v místech dovoleno. To vše je předmětem dalšího šetření.

Ulice Maxe Švabinského byla uzavřena po dobu nezbytně nutnou pro zadokumentování dopravní nehody policisty a následné odklízení následků dopravní nehody hasiči. Komunikace byla uzavřena více než šest hodin a strážníci městské policie doporučovali řidičům objízdnou trasu.

Ve Středočeském kraji za posledních osm dnů při dopravním nehodách zemřelo celkem sedm osob.

Řidiči věnujte svému řízení maximální pozornost, dodržujte pravidla bezpečné jízdy a mějte na paměti, že alkohol a drogy rozhodně nikdy za volant vašeho vozu nepatří. Lidské životy při dopravních nehodách nemusely vyhasnout a místo v rodinách nemuselo zůstat prázdné.

Inzerce