TOPlist
Inzerce

Opilý řidič v Radotíně naboural vůz se studenty, vyprostit je museli hasiči

Ve Zderazské ulici v pražském Radotíně došlo v pátek ráno k vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

Dva mladíci (19 a 21 let) jeli v osobním voze Mazda do Radotína pro výuční listy. Proti nim jelo ve směru na Třebotov osobní vozidlo BMW, jehož posádku tvořili dva muži (34 a 38 let).

Osobní vůz BMW vyjel do protisměru a čelně se střetl s Mazdou. Ta skončila po nehodě mimo silnici a uvnitř zůstali zaklínění oba mladíci.

Na místo vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Radotín a Smíchov, dále několik posádek RZP, RV a také Inspektor provozu a samozřejmě též hlídky OŘD a ODN PČR. Silnici obousměrně uzavřeli strážníci MP Praha.

Hasiči téměř hodinu vyprošťovali zraněné mladíky. Jeden z nich utrpěl středně těžká zranění a druhý těžká zranění, mimo jiné v podobě otevřené zlomeniny. Záchranáři je připojili na umělou plicní ventilaci a uvedli je do umělého spánku. Jeden z mladíků byl transportován do motolské nemocnice, druhý do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Posádka BMW utrpěla pouze lehká poranění. Při orientační dechové zkoušce oba muži z BMW nadýchali přes 2,5 promile alkoholu. Oba shodně uvedli, že vůz neřídili… Záchranáři převezli posádku BMW k ošetření do vinohradské nemocnice.

Silnice byla v místě nehody na několik hodin obousměrně uzavřená. Nehodu vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty.

Inzerce