TOPlist

Opilý řidič v Kladně najížděl na strážníka městské policie

Na řidiče motorového vozidla blokující průjezd ulicí Gen. Píky upozornil v pondělí krátce před půlnocí kladenskou městskou policii projíždějící řidič.

Hlídka vozidlo v uvedené ulici zastavila a vyzvala řidiče k prokázání totožnosti. Z jeho jednání a chován bylo okamžitě zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Strážníci muže vyzvali, aby vypnul motor, vystoupil z vozidla a prokázal svou totožnost. Ten nejprve hledal doklady v zavazadlovém prostoru a poté uvnitř vozidla. Z předloženého pasu strážníci zjistili, že se jedná o čtyřiašedesátiletého cizince a vyzvali ho, aby na místě setrval do příjezdu Policie ČR.

Muž se však ve vozidle uzamkl, nastartoval a i přes opakované výzvy strážníků s vozidlem začal ujíždět směrem ke kruhovému objezdu. Hlídka se za vozidlem rozeběhla a po několika metrech jeden ze strážníků vyzval řidiče k zastavení vozidla. Na to řidič nedbal a opakovaně na jednoho ze strážníků najížděl.

V momentě, kdy vozidlo zpomalilo, otevřel druhý strážník dveře a za pomoci kolegy vytáhl řidiče ven. Poté byl hlídkou omezen na osobní svobodě a byla mu nasazena pouta. Strážníci muže předali hlídce Policie ČR, která u muže provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol. Cizinec při ní nadýchl 2,56 ‰ alkoholu v dechu.

[tiskovka]Markéta Fröhlichová
tisková mluvčí
MP Kladno[/tiskovka]

Inzerce