TOPlist

Opilý řidič jeden strom přerazil a o druhý se zastavil. Nadýchal přes dvě promile

Ve středu 17. února ve 22:45 hodin došlo na silniční komunikaci z obce Konice do obce Laškov k havárii osobního automobilu. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního automobilu značky Ford, z dosud přesně nezjištěných příčin, při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Po nárazu do travnatého příkopu vozidlo přerazilo vzrostlý listnatý strom a následně se o další strom zastavilo.

Nadýchal víc jak dvě promile

Ke zranění osob při havárii nedošlo. Hmotná škoda na vozidle a stromech byla předběžně vyčíslena na částku 105 tisíc korun. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže zjistili hodnotu 2,18 ‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a uvedl, že před jízdou vypil tři půllitry jedenáctistupňového piva a čtyři odlivky tvrdého alkoholu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz.

Příčiny, okolnosti a míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Pro jízdu pod vlivem alkoholu je muž podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Bc. František Kořínek

Ilustrační foto

Inzerce