TOPlist

Opilý muž z Dašic bil matku a otce pěstmi i francouzskou holí

O Silvestra v Dašicích na Pardubicku devětačtyřicetiletý syn fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém stavu vrátil z místní restaurace domů. Nejprve napadl otce (1930) pěstmi a poté ho začal bít i francouzskou holí. Když hluk v domě uslyšela násilníkova matka (1946) přispěchala otci na pomoc. Bohužel se i ona stala terčem útoku běsnícího syna, který měl oběma rodičům vyhrožovat, že je zabije. Matce se nakonec podařilo utéct a přivolat na místo pomoc.

Zranění rodiče byli převezeni záchrannou službou do nemocnice a 49letý muž, kterému policisté naměřili 2,49 promile alkoholu v dechu, byl zajištěn a putoval nocovat na protialkoholní záchytnou stanici.

Bylo mu sděleno obvinění, hrozí mu až 10 let trestu

Odtud si ho již přebrali kriminalisté, kteří mu po provedení různých procesních úkonů sdělili obvinění z trestných činů těžké ublížení na zdraví, ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování, za což obviněnému může hrozit až deset let odnětí svobody. Kriminalisté zároveň podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, o čemž v následujících hodinách bude rozhodovat soud.

Policisté zároveň využili svého zákonného práva a 49letého muže vykázali ze společného obydlí. Vykázaná osoba se nesmí do obydlí vrátit ani se souhlasem ohrožených osob a ty mohou během 10ti denního vykázání podat návrh na předběžné opatření u soudu.

Co se týká zranění rodičů, tak ti měli především tržné rány na hlavě a hematomy po těle. Jak se ale asi cítí psychicky nedokáže nikdo, kdo takovou událost nezažil, říci.

por. Bc. Markéta Janovská

Inzerce