TOPlist

Opilý muž v Brně tvrdil, že je černý přízrak, střílel přitom do země

Minulý týden přijali policisté na lince 158 oznámení o střelbě na veřejnosti. Volající policistům sdělil, že k němu a jeho kamarádům přišel v Brně neznámý muž, který se označil za černý přízrak. Za hluku ohňostroje vystřelil ze své pistole několikrát do země a vyděšené skupině lidí sdělil, že je klidně může postřílet, protože by nikdo nic neslyšel. Vzápětí dopil láhev rumu a poručil si přinést další.

Toho využil oznamovatel a přivolal policisty. Strážci zákona museli postupovat velmi opatrně. Takticky vyzvali celou skupinku lidí, aby dali ruce nahoru. Pět párů rukou vylétlo nahoru a policistům tento manévr pomohl odhalit pachatele. Ten nedbal výzev a raději si přihnul z lahve. Navíc zřejmě pod vlivem alkoholu nevyhodnotil dobře situaci a policistům ukázal pistoli.

Vzápětí ležel na zemi a s pouty na rukou sledoval další děj. Policisté zajistili zbraň, 3 zásobníky a celkem 47 nábojů. Strážcům zákona střelec nadýchal 1,93 promile a putoval na služebnu. Případ šetříme jako výtržnictví. Kromě trestu třiačtyřicetiletému muži hrozí, že přijde o svůj zbrojní průkaz.

[tiskovka]por. Pavel Šváb
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce