TOPlist

Opilý muž střílel na ulici v Havlíčkově Brodě z plynové pistole


Havlíčkobrodští policisté vedou zkrácené přípravné řízení v případu výtržnictví, kterého se dopustil třiasedmdesátiletý muž v Havlíčkově Brodě. Ten v pondělí v podvečer na Beckovského ulici několikrát vystřelil z plynové pistole.

V pondělí 23. května v 17.33 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o starším muži, který na Beckovského ulici v Havlíčkově Brodě střílí z pistole. Policejní hlídka obvodního oddělení okamžitě vyjela na místo, kde ale střelce nezastihla. Provedeným šetřením na místě policisté zjistili, že muž po střelbě nasedl do vozidla taxi a odjel. Po muži i vozidle podle získaného popisu okamžitě začaly pátrat všechny dostupné hlídky.

Nebyl schopen dechové zkoušky

Vozidlo taxislužby během několika minut zastavila hlídka městské policie a strážníci muže převezli na obvodní oddělení Policie ČR. Jedná se o třiasedmdesátiletého muže s trvalým bydlištěm v Pardubickém kraji, který se v současnosti pohybuje na Havlíčkobrodsku. Vzhledem k tomu, že muž byl silně opilý, vyzvali ho policisté k provedení dechové zkoušky. Té však nebyl schopen. Na výzvu policistů vydal plynovou pistoli – maketu střelné zbraně značky Ekol včetně zásobníku a osmi nábojů. Policisté muže následně zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

Vystřelil nejméně tři slepé náboje

V úterý policisté muže eskortovali na služebnu, kde mu sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Muž je podezřelý z toho, že z plynové pistole na ulici, kde se pohybovali další lidé, vystřelil nejméně tři slepé náboje. Tím se na veřejně přístupném místě dopustil výtržnosti. Podezřelý se ke svému jednání přiznal a uvedl, že střílel směrem na zem a na nikoho nemířil. Policisté nyní případ řeší ve zkráceném přípravném řízení, za přečin výtržnictví hrozí pachateli až dva roky vězení.

por. Bc. Monika Pátková

Ilustrační foto

Inzerce