TOPlist

Opilý muž spadl do řeky, skočila pro něj odvážná dívka a strážník

Před utopením ve čtvrtek zachránila opilého muže v Českém Těšíně všímavost občanů o odvaha mladé slečny a strážníka.

Ve čtvrtek v 18:57 přijal dozorčí Městské policie Český Těšín oznámení, že na Nábřeží Míru u tenisových kurtů se pohybuje podnapilý muž, u kterého hrozí spadnutí do řeky. Hlídka ihned vyjela na místo a začala prohledávat břeh řeky, jeden strážník procházel nábřeží pěšky a druhý z vozidla osvětloval břeh řeky. Z polské strany hranice najednou někdo začal křičet, že v korytě řeky leží člověk. Strážníci okamžitě běželi k místu události.

Dívka, která poblíž venčila psa, skočila do vody jako první a držela muži hlavu nad hladinou vody. Za ní skočil do vody strážník, který společně s dívkou a druhým strážníkem dostali muže na břeh.

Jelikož muž byl podchlazený a nebylo zřejmé, jak vážné je jeho zranění, strážníci přivolali záchranáře.

Do příjezdu sanity strážník s mužem (1957) komunikoval a prováděl jednoduchou masáž, aby v dotyčném rozproudil krev. Strážníci také muže zabalili do přikrývky z vozidla.

Po ošetření RZS byl muž převezen do Nemocnice Karviná. Strážníci na místě poděkovali dvaadvacetileté dívce, která jako první skočila do koryta řeky a duchapřítomně nadzvedla hlavu postiženého, aby nedošlo k tonutí.

„Dívka projevila velkou dávku odvahy, když se potmě vrhla do vody. Chceme ji poděkovat alespoň kyticí a albem o historii města,“ uvedl starosta Vít Slováček s tím, že občanskou odvahu odměňují poměrně často, jen někdy se o těchto činech veřejnost ani nedoví. „Mnohdy je to s ohledem na jejich bezpečí. Naposledy se ocenění dostalo mladé ženě, jejíž všímavost pomohla odhalit policistům zloděje platebních karet, to jsme také nemohli zveřejnit její totožnost,“ uvedl starosta.

[tiskovka]Dorota Havlíková
tisková mluvčí
město Český Těšín[/tiskovka]

Inzerce