TOPlist

Opilý muž naboural sousedům plot, s autem pak ujela jeho opilá přítelkyně

Opilý cizinec naboural v neděli večer autem bránu a plot dvěma sousedům v pražských Stodůlkách. Když ho svědci vytáhli ven, ujela s autem jeho opilá přítelkyně.

Nehoda se stala v neděli večer v ulici V Borovičkách. Opilý cizinec si vzal po oslavě narozenin svého šestiletého syna auto a chtěl odjet pryč. Když se ale několik desítek metrů od svého domu pokoušel otočit, naboural sousedům elektrickou bránu.

„Slyšel jsem ránu, ale nevěděl jsem co se stalo. Běželi jsme se všichni podívat a viděli jsme tam namol opilého souseda. Když nás viděl, snažil se ujet, ale o kus dál naboural dalším sousedům plot a poškodil dopravní značku,“ řekl jeden z místních obyvatel.

Svědci pak opilce z auta vytáhli a chtěli s ním celou situaci vyřešit. V tom ale přiběhla jeho opilá přítelkyně, nasedla do auta a odjela s ním pryč. Žena s autem dojela až ke svému domu, kde zaparkovala. Opilý muž mezitím utekl dovnitř do domu, kde se schoval před přivolanými policisty.

„Přítel tady není, utekl,“ tvrdila opilá žena policistům s tím, že netuší, kde je. Sousedé ale potvrdili, že se schovává doma, kam před nimi utekl.

Policisté cizinku podrobili orientační dechové zkoušce, té se žena dokázala podrobit až na pátý pokus. I když tvrdila, že vypila jen něco málo bílého vína, nadýchala 2,11 promile alkoholu. U sebe přitom měla svého šestiletého syna. Žena neustále opakovala, že auto rozhodně neřídila. Několik svědků ale nezávisle na sobě potvrdilo, že do auta po nehodě opravdu nasedla a odjela s ním ke svému domu. Stihla ještě odházet i odlámané plastové díly z vozu.

„Zda žena autem z místa opravu odjela prověřují policisté z místního oddělení. Ti budou muset zajistit případné kamerové záznamy z okolí místa nehody a také musí vyslechnout očité svědky,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že žena stále odmítá, že by auto opilá řídila. Podle mluvčího tak zatím nebyla stanovena právní kvalifikace případu.

„Řidič, který nehodu způsobil, z místa utekl. Policisté z Oddělení dopravních nehod proto havárii vyšetřují s tím, že jí způsobil zatím neznámý řidič,“ doplnil mluvčí.

I zde by měly policistům pomoci výpovědi svědků.

Inzerce