TOPlist

Opilý muž bez řidičského oprávnění ujížděl prostějovským policistům

V úterý 28. října, v rámci dopravně bezpečnostní akce, prováděli prostějovští policisté dohled na dodržování rychlostních limitů v obci Těšice. Projíždějícímu vozidlu Ford C, které jelo od Ivanovic na Hané a po projetí obcí pokračovalo dál, zaznamenali na záznamovém zařízení rychlost 68 km/h. Policisté se za ním vydali a za použití výstražného a rozhlasového zařízení a nápisem STOP – POLICIE, se ho snažili zastavit.

Řidič však na opětovné výzvy nereagoval a ujížděl směrem na Mořice. Tady najel na dálnici D1 a pokračoval směrem na Kroměříž. Z dálnice sjel směrem na Holešov. Za obcí Třebětice se ho policistům ve spolupráci s kroměřížskými policisty podařilo zastavit. Vzhledem k tomu, že řidič i přes výzvu policistů z vozidla odmítl vystoupit, použili policisté donucovací prostředky – hmaty a chvaty a nasadili mu pouta.

U 39 letého řidiče, který cestoval ve vozidle sám, provedli dechovou zkoušku. Ta byla pozitivní a naměřili mu 2,66 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou 2,80 promile. Řidič při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Ani nemohl, v průběhu předešlého týdne mu ho totiž zadrželi zlínští policisté v souvislosti s dopravní nehodou. Muž je nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Tento trestný čin šetří kroměřížští policisté. Rovněž je podezřelý ze spáchání 4 přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu – překročení nejvyšší povolené rychlosti, řízení bez řidičského průkazu, porušení povinností účastníka silničního provozu (nezastavil na pokyn policistů) a jízda vozidlem bez dálniční známky v místech, kde je její použití vyžadováno.

Šetřením těchto přestupků se zabývají policisté dopravního inspektorátu Prostějov.

[tiskovka]por. Mgr. Irena Urbánková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce