TOPlist

Opilý mladík ujížděl policistům, po 35 kilometrech havaroval

Od pátku 24. dubna do pondělí 27. dubna 2015 rána policisté na silnicích v Pardubickém kraji zastavili 17 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu a 11 řidičů, kteří byli pod vlivem jiných návykových látek.

„Rekordmanem“ byl řidič vozidla Ford Probe, na kterého nás v neděli dopoledne upozornili ostatní řidiči, neboť nebezpečně kličkoval po silnici a vymetal příkopy. Nebylo se čemu divit, protože když jsme vozidlo zastavili, tak jsme zjistili, že řidič má téměř 3 promile alkoholu v dechu. Řidič je podezřelý se spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a vystřízlivět ho policisté nechali na záchytce.

Celkem 35 kilometrů ujížděl v pátek v noci svitavským policistům 18ti letý řidič s vozidlem Opel Astra. A neujížděl jen tak, při pronásledování, do kterého se zapojili tři policejní vozy, mladík nezvládl řízení, havaroval a policisté u něho orientační dechovou zkouškou naměřili 1,86 promile alkoholu v dechu. Při své zběsilé jízdě naboural i jeden z policejních vozů. V tuto chvíli je mladý muž již obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a není vyloučeno, že se trestní stíhání ještě rozšíří.

Krajně nezodpovědným byl v neděli odpoledne řidič nákladního vozidla, který při couvání v obci Selmice na Pardubicku, naboural do vozidla Opel Zafira. Provedenou dechovou zkouškou byla totiž u tohoto řidiče zjištěna přítomnost alkoholu v dechu a to 2,27 promile. Opět je zde podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pod vlivem alkoholu nejezdí jen řidiči vozidel, ale také cyklisté. A právě oni způsobili dvě dopravní nehody na Pardubicku. Nejprve v sobotu po obědě havaroval na svém jízdním kole 57letý muž, který byl převezen do nemocnice, a dechová zkouška ukázala přítomnost alkoholu v dechu ve výši 2,20 promile. Druhý cyklista nezvládl jet na kole s 1,75 promile alkoholu v dechu v ulici Labské, kde při pádu dokonce poškodil zaparkované vozidlo Škoda Fabia.

Nejen všem řidičům a cyklistům slibujeme, že dopravní akce budou i nadále pokračovat.

Inzerce