TOPlist

Opilí mladíci v Kolíně vtipně volali na linku 158, jeden druhému pak záviděl orientační dechovou zkoušku

Na telefonickou žádost policie bylo dne 1.4.2015 – v nočních hodinách, prověřeno oznámení, že v ulici Jaselská v Kolíně nějací dva opilci volají na linku 158 a snaží se být „vtipní“. Po příjezdu na místo strážníci MP Kolín zjistili dvě potácející se osoby, které byly nedaleko telefonního automatu.

Vzhledem k tomu, že u sebe oba muži neměli žádný doklad, kterým by mohli hodnověrně prokázat svoji totožnost, byli předvedeni na policii k jejímu zjištění. Strážníci mužům domlouvali, ať se uklidní a jdou spát, ale rozjaření mladíci jim řekli, že stejně budou dělat po Kolíně „binec“.

Vzhledem k tomu, že to bylo, z důvodu jejich chování pravděpodobné i z důvodu, že byly obě osoby pod vlivem alkoholických nápojů, bylo rozhodnuto o převozu na Protialkoholní záchytnou stanici. Dokonce bylo zřejmé, že to, že jedou na záchytku policejním autem, se mladíkům líbilo a měli to jako dobré zpestření a zakončení dne.

Na PAZS Kolín strážníci provedli orientační dechovou zkoušku ke zjištění hladiny alkoholu v dechu. První mladík nadýchal více, než tři promile alkoholu. Druhý mladík se dožadoval, že si chce taky „dýchnout“ a opět začal projevovat „svoji veselost“. Když strážníci viděli, jak moc stojí o to, aby mu také byla provedena dechová zkouška, a skoro svému kamarádovi závidí, že šel první, zkusili mu říci, že pokud se neuklidní, „žádné dýchání nebude, protože si to nezaslouží“. Mladík se zklidnil, takže došla řada i na něho. V dechu měl téměř 3,5 promile alkoholu.

Mladíci zůstali na záchytné stanici a „z důvodu svého jednání, chování a opilosti zde zůstali na nocleh“.Celá záležitost bude vyřešena následující den po odeznění intoxikace.

Inzerce