TOPlist

Opilec okolo sebe v hospodě rozhazoval peníze, opakovaně se snažil podplatit strážníky

V pátek večer přijali kladenští strážníci oznámení, že v pivnici v ulici V. Kratochvíla podnapilý host obtěžuje hosty.

Po příjezdu na místo zjistili strážníci, že se jeden z hostů potácel mezi stoly, strkal do návštěvníků a padal na ně. Hlídka muže vyzvala, aby si sebral peníze, které ponechal na baru a na stole u kterého seděl a opustil restauraci. Ten však reagoval tak, že začal bankovky rozhazovat kolem sebe se slovy “ty jsou pro vás“ a strčil do jednoho ze strážníků. Hlídka proto použila donucovací prostředky a nasadila muži pouta. Provedenou dechovou zkouškou naměřili strážníci hodnotu 2,73 ‰ alkoholu v dechu.

Při řešení protiprávního jednání se muž zklidnil a strážníci mu proto pouta sejmuli. Když se ale dozvěděl, že bude oznámení postoupeno k projednání správnímu orgánu, nabízel strážníkům bankovky v hodnotě 200 a 500 korun se slovy „nějak se dohodneme“. Jelikož se muž opakovaně dožadoval vstupu do restaurace a narušoval veřejný pořádek, byla mu opět nasezena pouta.

Při převozu na služebnu policie ČR muž strážníkům nabídl, že má peníze, za které „se můžou všichni ožrat“ a ještě na obvodním oddělení nabídl úplatek 1000 korun se slovy „pusťte mě“. Veškeré jednání strážníci zaznamenali na kamery, a jelikož se jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, předala hlídka šestačtyřicetiletého muže z Kladenska policistům.

Inzerce