TOPlist

Opilec napadl policistku

Z trestného činu násilí proti úřední osobě obvinili 9. prosince policisté pětačtyřicetiletého muže z Valašské Bystřice, který v silně podnapilém stavu napadl při zákroku v restauraci policistku. Obviněnému hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

Hlídka rožnovských policistů vyjížděla v pátek kolem jedenácté večer do restaurace ve Valašské Bystřici. Do podniku policii zavolali proto, že tam opilý host odmítal restauraci opustit a navíc rozbil okno.
Policejní hlídka dorazila do restaurace a chtěla od podezřelého muže doklad totožnosti. Ten jim se sprostou průpovídkou odmítl doklady ukázat. Po opakované a důrazné výzvě nakonec svůj občanský průkaz předložil. Kolegové zjistili, že se jedná o pětačtyřicetiletého místního muže. Jelikož měl muž od toho, jak rozbil okno do restaurace poraněnou ruku, zavolala policejní hlídka muži rychlou záchrannou službu.
Než zdravotníci dorazili, chtěli kolegové muži ošetřit poraněnou ruku pomocí autolékárničky. Reakce muže na pomoc byla překvapující. Agresivní opilec nejprve uhodil policistu do ruky, pak se otočil a kopl policistku do břicha. Kolegyně s policistou využila toho, že muž zavrávoral a společně ho povalili na zem a policistka ho spoutala. Agresor byl od prvního kontaktu s hlídkou velmi arogantní, policistům tykal, vulgárně jim nadával a neustále je urážel, což potvrdili i přítomní hosté. Ti policistům sdělili i to, co se na místě ještě před příjezdem hlídky stalo. Opilý muž nechtěl podle svědků odejít z restaurace, která se již uzavírala. Nakonec ho vyvedli ven. Muž však chtěl mermomocí nazpátek dovnitř, a tak bouchal na okno, až ho rozbil.
Před umístěním do policejní cely jsme zjišťovali, jak moc je muž ovlivněn alkoholem. Nadýchal přes dvě promile. Napadení se naštěstí obešlo bez zranění. Za trestný čin násilí proti úřední osobě může obviněný muž strávit až čtyři roky za mřížemi.

Inzerce