TOPlist

Opilé řidičce, která na Silvestra srazila dvě chodkyně hrozí až šest let ve vězení! Jedna ze sražených chodkyň zemřela

Pražská policie podala návrh na obžalování cizinky, která loni na Silvestra opilá srazila dvě chodkyně na přechodu a z místa nehody ujela. Jedna z žen v nemocnici později zemřela, druhá při srážce utrpěla těžkou ujmu na zdraví. Řidičce, která je ve vazbě, nyní hrozí za usmrcení z nedbalosti až šest let vězení. Psali jsme zde.

Na Nový rok jsme vás informovali o dopravní nehodě, při které cizinka v podnapilém stavu v Bělehradské ulici srazila dvě chodkyně, jednu z nich poté vezla na kapotě svého černého BMW. Řidička z místa nehody ujela a poté v ulici Korunní, tedy skoro kilometr od nehody, nabourala do zaparkovaných aut. Řidičku nakonec v doprovodu policistů záchranáři převezli do nemocnice.

„Skutek je nyní kvalifikován jako usmrcení z nedbalosti, přečin těžkého ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Dodal také, že u nedbalostního usmrcení připadá v úvahu také zpřísnění právní kvalifikace, soud by tak mohl uložit trest v rozmezí dvou až osmi let odnětí svobody.

Inzerce