TOPlist
Inzerce

Opilá řidička nebyla schopná samostatné chůze, řídila s 3,40 promile alkoholu v krvi

V úterý v podvečer projížděla 55letá řidička osobním vozidlem tovární značky Hyundai od Sklenařic do Jablonce nad Jizerou, kde v mírném klesání v zatáčce neudržela auto na silnici, přejela přes sněhový mantinel a otočila ho na střechu. Jako zázrakem přitom neutrpěla žádné zranění.

Přivolaní dopravní policisté s ní chtěli  dopravní událost projednat,  a když ji vyzvali, aby si vystoupila z auta, nestačili se divit. Ačkoliv z havárie vyvázla bez újmy na zdraví, nemohla se postavit na vlastní nohy. Důvodem byla její opilost. To potvrdila dechová zkouška, která ukázala, že má v sobě 3,40 promile alkoholu. Aby se dostala do služebního vozidla k sepsání protokolu, museli jí policisté z obou stran podpírat. Když ji do své pojízdné kanceláře  nakonec takto dopravili, usínala jim a moc je nevnímala. Na otázku, jestli  před jízdou pila alkohol jim doslova odpověděla : „Pila a hodně !“. Ženu si potom do své péče převzala zdravotnická záchranná služba. Dopravní policisté v jejím vozidle našli tři půllitrové lahve vodky, které si vezla s sebou a půlka jejich obsahu bila prázdná.

Policisté ji zatím nevyslechli, protože  strávila dva dny v nemocnici. Až se její kondice zlepší, nemine ji jistě trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který ji soud může poslat na tři roky do vězení. Velkým štěstím je, že žena na silnici nikomu neublížila.

 

Inzerce