TOPlist

Opilá řidička nabourala do Superba, potom co se snažila od nehody ujet, narazila do dalšího auta a do trolejbusu

Včera krátce před 6 hodinou večerní narazila řidička do auta stojícího na křižovatce v Hradci Králové. Poté co řidič nabouraného vozidla vystoupil a chtěl s řidičkou sepsat záznam o dopravní nehodě, žena za volantem začala ujíždět. Přitom nabourala další automobil a dokonce i trolejbus. Po provedení dechové zkoušky se zjistilo, že je žena opilá.

Opilá řidička narazila zezadu do vozidla značky Škoda Superb, které čekalo na křižovatce na zelenou. Řidič vystoupil, aby se s řidičkou domluvil a ona zatím začala couvat, pak se rozjela vpřed a opět narazila do toho samého auta. Když se poškozený řidič snažil ženu zastavit, opět couvla, objela ho a vyjela na Gočárovu třídu směrem k OC Aupark. Za křižovatkou s ulicí Sukovy Sady narazila v pravém jízdním pruhu do dalšího stojícího vozidla značky Škoda Octavia, které stálo před kruhovým objezdem „Koruna“ na konci kolony. Řidič superbu řidičku dojel a zabránil jí v další jízdě. Ta na situaci zareagovala tím, že začala couvat, přičemž narazila do pravého boku projíždějícího trolejbusu, který se vyhýbal stojícím vozidlům. Poté řidička konečně zůstala stát na místě.

Po příjezdu policejní hlídky byli všichni řidiči podrobeni dechové zkoušce. U všech byla negativní, jen u řidičky se prokázalo požití alkoholu. Ukázalo se, že žena má 2,6 promile alkoholu.

Padesátiletou řidičku zajistili policisté, odebrali ji řidičský průkaz, zakázali další jízdu a převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde lékař rozhodl, že umístění na PZS není potřeba a byla propuštěna domů.
Nikdo z účastníků dopravní nehody nebyl zraněn. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na téměř 50 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci ohrožení pod vlivem návykové látky, za což řidičce hrozí až tři roky vězení.

Inzerce