TOPlist

Opatření v souvislosti s dnešním běžeckým závodem v centru Prahy


V souvislosti s dnešním běžeckým závodem v centru metropole připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření. Od časných ranních hodin je posílen výkon dopravní i pořádkové služby, a to v souvislosti se závodem Volkswagen Maraton Praha. Pražené a návštěvníci hlavního města se musejí připravit na rozsáhlá dopravní omezení, která budou v okolí trasy závodu.

Konkrétní opatření

Start maratonu bude v neděli 8. května v 9 hodin na Staroměstském náměstí a závod povede po ulicích Pařížská, Čechův most, nábřeží Edvarda Beneše, Klárov, Valdštejnská, Tomášská, Malostranské náměstí, Mostecká, Karlův most, Křižovnická, náměstí Jana Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábřeží, U Plovárny, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábřeží, Pařížská, Staroměstské náměstí, Celetná, Na Příkopě, 28. října, Národní, Masarykovo nábřeží, Rašínovo nábřeží, Svobodova, Na Slupi, Ostrčilovo náměstí, Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo náměstí, Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábřeží, Vyšehradský tunel, Podolské nábřeží (v protisměru), otočka u Jeremenkovy, zpět Podolské nábřeží pruhem pro směr z centra, Vyšehradský tunel, Rašínovo nábřeží, Palackého most (protisměrem), Lidická, Nádražní, Vltavská, Svornosti, Strakonická, otočka přibližně u Nádražní, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Smetanovo nábřeží, Křižovnická, náměstí Jana Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábřeží, U Plovárny, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábřeží, Pařížská s cílem opět na Staroměstském náměstí. Předpokládaný konec závodu a dopravních omezení je okolo 16 hodiny.

Dle aktuální situace

Po celé délce trasy budou policisté spolu s městskými strážníky řídit a uzavírat dopravu podle aktuální situace. Prosíme motoristy, aby respektovali jejich pokyny a pokud možno se v uvedeném čase zmiňovanému úseku vyhnuli a zvolili objízdné trasy.

Informace o městské hromadné dopravě naleznete na webových stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Další informace o závodu naleznete na stránkách pořadatele.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce