TOPlist

Olomoučtí celníci zadrželi nelegálně přepravované cigarety a řezaný tabák

Nelegálně přepravované cigarety a řezaný tabák zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly na silnici v blízkosti obce Bělotín. Celníci zadrželi a nepropustili na český trh více než 60 tisíc kusů cigaret a téměř 21 kilogramů tabáku bez platných dokladů.

Olomoučtí celníci prováděli kontroly na silnici ve směru Nový Jičín – Hranice. Krátce po šesté hodině večer zastavili vytipované osobní vozidlo Škoda Octavia s českou poznávací značkou. Muž ve věku 44 let tvrdil, že veze pár kartonů cigaret. Když celníci zkontrolovali vozidlo, našli na podlaze vedle spolujezdce, v prostoru zadních sedaček a kufru vozidla téměř 21 kilogramů řezaného tabáku a 62 tisíc kusů cigaret. Daňový únik byl předběžně vyčíslen na bezmála 300 tisíc korun.

Celníci zboží i vozidlo zajistili. V případě, že řidič neprokáže zdanění, hrozí mu sankce propadnutí, či zabrání zboží a zároveň po něm celní správa vymáhá zaplacení spotřební daně.

Nejedná se o ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zabránili nelegální přepravě takového zboží na našem území. Za loňský rok zajistili téměř 350 tisíc kusů cigaret a 11 tisíc kilogramů tabáku a tabákových listů. Zabránili tak daňovému úniku, předběžně vyčíslenému na bezmála 26 milionů korun.

Celní úřad pro Olomoucký kraj má k dispozici fotodokumentaci.

Inzerce