TOPlist

Okradl seniora na Znojemsku. Přišel s tím, že mu vyplatí přeplatek z pojišťovny

Neznámý muž zazvonil na domovní zvonek rodinného domu. Otevřel mu sedmaosmdesátiletý pán a on se mu pohotově natlačil dovnitř. Hned na chodbě začal přesvědčivě mluvit o tom, že pro něho má přeplatek z pojišťovny ve výši tří tisíc korun. Prý to ale nemá přesně a potřebuje, aby mu vrátil nazpět. Věrohodnost svého tvrzení zároveň zdůrazňoval tím, že v ruce držel dvě dvoutisícové bankovky.

Senior šel tedy do kuchyně a v peněžence hledal peníze na vrácení. Vzhledem k tomu, že tam tolik neměl, pokračoval do dalšího pokoje a ze skříně vytáhl krabičku s naspořenou hotovostí.

Přeplatky už se dnes v hotovosti nedávají

Této situace pachatel využil, zmocnil se částky čtyřiaosmdesáti tisíc korun a rychle odešel. Případem se nyní velmi intenzívně zabýváme a po neznámém pachateli pátráme.

V souvislosti s touto kauzou, která se odehrála včera v devět hodin dopoledne ve Znojmě, opět policie upozorňuje a varuje  zejména starší občany, aby neotvírali cizím lidem a už vůbec je nezvali do svých domů a bytů. Žádné přeplatky navíc pojišťovny, ale ani jiné instituce, nenosí v hotovosti do místa bydliště a o veškerých transakcích předem písemně informují.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

Inzerce