TOPlist

OBRAZEM: Pochod fanoušků Slavie na Letnou v rámci derby pražských „S“

Na sobotní podvečer bylo naplánováno derby pražských „S“. Tedy fotbalové utkání mezi Spartou a Slavií.

Tak, jako vždy v takových případech, bylo ze strany Policie ČR připraveno bezpečnostní opatření. Do toho se zapojili nejen policisté z místních oddělení, PMJ Praha, OHS Praha IV., OHS Praha I., 158 Dejvice, dopravní policisté a kriminalisté, ale také policisté z antikonfliktního týmu, SPJ Praha, KPJ Praha, policisté z oddělení METRO, psovodi, policisté z odboru služební hipologie, Letecká služba PČR a v neposlední řadě strážníci Městské policie Praha.

Vše začalo ve 13.00 srazem fanoušků Slavie u stadionu v Edenu. Odtud vyrazil pochod fanoušků směrem ke stanici metra Strašnická. Policisté opakovaně fanoušky vyzvali, aby během průvodu nepoužívali pyrotechniku. To bylo ze strany fanoušků, až na několik drobných výjimek, dodrženo.

Na Strašnické nasedli fandové na metro a vyrazili směrem do stanice Staroměstská. Odtud se pak vydali k Rudolfinu, kde se občerstvili a vyfotili se. V průběhu focení byla odpálena pyrotechnika, avšak vše se obešlo bez zásahu PČR.

Od Rudolfina vyrazil pochod směrem k Úřadu Vlády až do Letenského tunelu, kterým se fanoušci dostali na Letnou. Cestou probíhaly opakované výzvy policie, aby během průvodu nebyla používána pyrotechnika. Fanoušci opět až na pár jedinců uposlechli a spořádaně došli až na Letnou.

Tam se při průchodu slávistických fanoušků vrhli na policisty fanoušci Sparty. Nutno podotknout, že policie měla připravený dostatek sil a prostředků. Sparťané se ke Slávistům vůbec nedostali. Naopak několik z nich začalo strkat do policistů, a ti proto provedli zákrok. Policisty pořádkové jednotky doplnili policisté na koních. Několik osob (fanoušci Sparty) bylo zajištěno.

Fanoušci Slavie pak bez problémů došli až na letenský stadion.

Inzerce