TOPlist

Objasněný případ zraněného muže na Benešovsku

Kriminalisté z územního odboru objasnili případ fyzického napadení pětatřicetiletého muže z Benešovska.

Ve středu 1. března letošního roku přijali benešovští policisté oznámení o nálezu zraněného muže, který byl nalezen na Malém náměstí v Benešově v neděli 28. února kolem páté hodiny ranní v blízkosti místního baru, kdy zraněný byl s vážným poraněním hlavy hospitalizován nejprve v benešovské, a posléze v pražské nemocnici.

Důkladné šetření

Benešovští kriminalisté se od prvopočátku po přijetí oznámení uvedenému případu intenzivně věnovali, kdy při prováděném šetření důkladně prověřovali všechny získané informace. Jednou z prověřovaných verzí byla i ta skutečnost, že těžké zranění v tomto rozsahu mohlo být způsobeno i v důsledku fyzického napadení jinou osobou.

Dobře odvedená práce

Důsledností a trpělivostí se nakonec kriminalistům podařilo nalézt takové poznatky, které je dovedly k objasnění případu a na stopu samotného pachatele. K jeho následnému zadržení došlo ve středu 16. března, kdy na základě vhodně zvolené taktiky prováděného výslechu se jim podezřelý doznal. Dobře odvedenou prací se tak kriminalistům podařilo odkrýt nejasné okolnosti dalšího případu z Benešova, který se stal v letošním roce.

Hrozí mu až osm let…

V tomto případě se jednalo především o zodpovězení otázky, za jaké situace došlo ke zraněním u pětatřicetiletého muže. Kriminalisté odpověď na tuto otázku znají. Odpověď zní: „Vážné poranění hlavy zraněný utrpěl v přímé souvislosti s fyzickým incidentem, který se odehrál mezi ním a zadrženým jednadvacetiletým cizincem.“
Proti mladému cizinci je vedeno trestní stíhání pro zločin ublížení na zdraví a přečin výtržnictví, za které mu v případě odsouzení a prokázání viny může soud uložit až osmiletý trest odnětí svobody.

nprap. Bc. Zdeněk Chalupa

Inzerce