TOPlist

O rostlinách konopí muž kriminalistům tvrdil, že vyrostly samy ze semínek, které při poslední akci zapomněla policie sesbírat

Na základě soudního příkazu byla před časem v jedné z obcí na Svitavsku kriminalisty provedena domovní prohlídka s kladným výsledkem.

Na dvorku nemovitosti měl majitel neoprávněně vysázet 235 kusů rostlin konopí setého. Třiapadesátiletý muž s bohatou trestní minulostí na svoji obhajobu kriminalistům z toxi týmu uváděl, že před dvěma lety měl sice na témže místě drogu zasazenu, leč byla kriminalisty zajištěna a údajně ze semen opět sama bez jeho přičinění takto vyrostla. Tehdy od soudu odešel s podmínkou.

I tentokráte mu policie úrodu předčasně sklidila. Z výsledků odborné expertízy vyplynulo, že hmotnost upotřebitelné sušiny je bezmála 5 kilogramů. Pokud by došlo k prodeji drogy na černém trhu, mohl by si jejich prodejce přijít ke statisícům.

Dotyčný byl opět kriminalisty obviněn. Je podezřelý ze spáchání přečinu „nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku“, za což mu v případě prokázání viny soudem hrozí až pětileté vězení.

Inzerce